Editörden

Esperanza Spalding

Murat Guney - murat@mediasupreme.com

Published: 11/3/2014

Esperanza Spalding günümüz cazındaki en başarılı genç isimlerden biri. 2012 yılında yılın en başarılı caz müzisyeni seçildi. Virtüöz seviyesindeki bas tekniğinin yanında vokal ve besteciliğiyle de öne çıkan isimlerden. Geçtiğimiz yıl 19.su düzenlenen İstanbul caz festivalinde hayranlarıyla buluştu ve muhteşem bir konser verdi. Yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı dalında Grammy'e layık görüldü. Caz müziğini tekrar buyuk kitlelere sevdiren sanatçı şimdiye kadar 4 başarılı albüme imza attı.

Spalding bas gitar çalarken şarkı söylemek gibi çok zor bir işi kolaylıkla yapıyor. Henüz 30 yasında. Müziğe ilgi duyması henüz dört yaşındayken ünlü çellist Yo Yo Ma'yı televizyonda izlerken oldu. Klasik müzikle başlayan müzisyenlik hayatına 15 yasında caz çalmaya karar vererek yeni bir yön verdi. Sonraki yıllarda klasik müzik eğitimini ön plana çıkaran parçalara imza attı. Sanatçı dünyanın en önemli müzik merkezlerinde konserler veriyor ve aynı zamanda da albüm çalışmalarını sürdürüyor.

Not: Resimler Spalding'in web sitesinden alındı: http://www.esperanzaspalding.com

 

Complain
About the writer:
All the articles of the writer:

Media Supreme

Create and publish your own magazine collaboratively with your selection of writers for free or read thousands of magazines also for free.

You can start publishing your own magazine within minutes following these easy steps:

  1. Log In / Register
  2. Create a magazine
  3. Invite writers
  4. Create new issue
  5. Wait for articles to be submitted
  6. Approve articles
  7. Publish

And that's it. Now your magazine is readable by 100s of Media Supreme readers.